Mobiiliversio
Urheilu

Hetemaj tökkäsi Suomelle maukkaan voiton Turkista

 

Suomi on voittanut Turkin 3–2 miesten jalkapallomaaottelussa Salzburgissa. Suomen maalit tekivät Roman Eremenko, Teemu Pukki ja Perparim Hetemaj.
Eremenko vei Suomen johtoon 19. minuutilla, mutta Turkki tasoitti ja pääsi toisen puoliajan alkupuolella johtoon. Pukki tasoitti 73. minuutilla, ja Hetemaj iski riemukkaan voiton lisäajalla. Sekä Pukille että Hetemaj'lle osuma oli ensimmäinen A-maajoukkueessa.

STT

Urheilu

(1 päivä 21 tuntia sitten)
(1 päivä 22 tuntia sitten)
(2 päivää 4 tuntia sitten)
(2 päivää 20 tuntia sitten)
(3 päivää 2 tuntia sitten)
(3 päivää 22 tuntia sitten)
(4 päivää 15 tuntia sitten)
(5 päivää 51 min sitten)
(5 päivää 21 tuntia sitten)
(5 päivää 21 tuntia sitten)
(6 päivää 2 tuntia sitten)
(1 viikko 1 päivä sitten)
(1 viikko 2 päivää sitten)

Urheilu

(1 päivä 21 tuntia sitten)
(1 päivä 22 tuntia sitten)
(2 päivää 4 tuntia sitten)

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Ice Cream Housen terassilta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.