Mobiiliversio
Ulkomaat

Tutkimus: Sikainfluenssa tappoi neljännesmiljoona ihmistä

 

Kolmen vuoden takainen sikainfluenssapandemia vaati moninkertaisesti enemmän kuolonuhreja kuin tähän asti on laskettu, arvioidaan tuoreessa tutkimuksessa. Tutkijat laskevat, että sikainfluenssaan kuolleita oli ainakin yli 280 000.
Maailman terveysjärjestö WHO on vahvistanut laboratoriotutkimusten perusteella uhrien määräksi 18 500. Tutkijat tähdentävät kuitenkin, että läheskään kaikilta kuolleilta ei otettu näytteitä.

STT

Ulkomaat

(1 päivä 2 tuntia sitten)
(1 päivä 3 tuntia sitten)
(1 päivä 8 tuntia sitten)
(1 päivä 10 tuntia sitten)
(2 päivää 2 tuntia sitten)
(2 päivää 5 tuntia sitten)
(2 päivää 5 tuntia sitten)
(2 päivää 8 tuntia sitten)
(2 päivää 8 tuntia sitten)

Talous ja politiikka

Kulttuuri ja viihde

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Ice Cream Housen terassilta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.