Mobiiliversio
Satakunta

Jukka Latvalalle kahden vuoden jatkosopimus KaMaan

 
Kuva:Pekka Söderlund
Kuva:Pekka Söderlund

Kankaanpään Maila ja Jukka Latvala ovat solmineet kahden vuoden jatkosopimuksen, jonka myötä Latvala pelaa Mailassa kauden 2014 loppuun.

- Sopimus on siinä mielessä poikkeuksellinen, että Jukka Latvala ei ole pelannut Kankaanpään Mailassa vielä ainoatakaan sarjapeliä. Latvala solmi viime syksynä Mailan kanssa vuoden mittaisen sopimuksen ja kausi 2012 käynnistyy ensi keskiviikkona, sanoo KaMan puheenjohtaja Antti Kivelä.

- Joukkueessa on ainekset mestaruuteen kolmen vuoden sisällä. Porukassa on paljon sellaisia pelaajia, joilta menestys pesäpallossa vielä puuttuu. Siksi voitonnälkä on valtava. Joka jätkän sitoutuminen joukkueeseen on erittäin kova, kertoo Latvala.

Radio Pori

Satakunta

(1 päivä 14 tuntia sitten)
(1 päivä 19 tuntia sitten)
(1 päivä 20 tuntia sitten)
(2 päivää 12 tuntia sitten)
(2 päivää 16 tuntia sitten)
(2 päivää 16 tuntia sitten)

Talous ja politiikka

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Ice Cream Housen terassilta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.