Mobiiliversio
Kulttuuri ja viihde

Teatterikesän Lone Twin -esitys peruuntui

 

Englantilaisen Lone Twin -huumoriduon tulo Tampereen Teatterikesään on peruuntunut. Teatterikesän tiedote kertoo, että toisen jäsenen perhettä on kohdannut kuolemantapaus. Lone Twinin oli määrä esiintyä torstaina.
Ostetut liput voi lunastaa takaisin siitä myyntipisteestä, mistä ne on ostettu, ei kuitenkaan R-kioskeista. Rahansa voi saada takaisin myös Teatterikesän lipunmyynnistä.
Myös performanssitaiteilija ja jonglööri Ian Marchant on perunut tulonsa Tampereelle perhesyistä. Marchantin katuteatteriesityksiä korvaamaan ovat lupautuneet Circus Ruska sekä tamperelainen sirkustaiteilija Petteri Jakobsson sooloesityksellään ReinoSirkus.

STT

Kulttuuri ja viihde

(3 tuntia 14 min sitten)
(1 päivä 3 tuntia sitten)
(2 päivää 8 tuntia sitten)
(3 päivää 2 tuntia sitten)
(4 päivää 24 min sitten)
(4 päivää 2 tuntia sitten)
(4 päivää 2 tuntia sitten)

Kulttuuri ja viihde

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Ice Cream Housen terassilta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.