Mobiiliversio
Kulttuuri ja viihde

Madonnan ja Springsteenin stadion-konsertteihin vielä lippuja

 

Sekä Madonnan että Bruce Springsteenin Olympiastadionin-konserttiin oli saatavilla pääsylippuja vielä tänään iltapäivällä. Springsteen yhtyeineen musisoi stadionilla 31.7. ja Madonna 12.8.
Madonnan esiintymisen liput tulivat myyntiin tänä aamuna. Kello 14 pääsylippuja oli myyty noin 38000. Istumapaikkoja oli tarjolla enää muutamia.
–Madonnan konserttiin on myynnissä 44000 pääsylippua. Loput paikat ovat seisomapaikkoja kenttäalueelle, kertoi Live Nation Finlandin tiedottaja Maritta Kettunen.
Ryntäystä Suomen-konsertin lipunmyyntiin on saattanut hillitä se, että Helsingissä esiintyy Madonnan kanssa samana päivänä myös Björk.
Bruce Springsteenin konsertin istumapaikat on myyty loppuun. Tähän stadion-konserttiin on määrä ottaa hieman vähemmän eli 40000 kuulijaa.

STT

Kulttuuri ja viihde

(1 päivä 10 tuntia sitten)
(3 päivää 10 tuntia sitten)
(1 viikko 19 tuntia sitten)
(1 viikko 1 päivä sitten)
(1 viikko 2 päivää sitten)
(1 viikko 2 päivää sitten)
(1 viikko 5 päivää sitten)

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Petra's Cafe'esta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.