Mobiiliversio
Kotimaa

Poliisi: Karoliina Kesti hukkui Likolampeen

 

Karoliina Kestin kuolemaan ei liity rikosta, vahvistaa Pirkanmaan poliisi. Viime kesänä kadonnut 15-vuotias Kesti löydettiin syyskuun 7. päivänä Tampereen Likolammesta.
Karoliina Kestin kuolinsyyksi todettiin jo tuoreeltaan hukkuminen. Ruumiissa ei ollut väkivallan merkkejä.
Oikeuslääketieteellisessä tutkimuksessa on nyt varmistunut, että Kestin keuhkoista otettu vesinäyte on peräisin Likolammesta. Tämä vahvistaa, että hän hukkui juuri Likolampeen eikä ruumista ollut tuotu sinne muualta.
Nuorten illanvieton jälkeen kadonnut Karoliina Kesti ehti olla tietymättömissä yli kuukauden. Poliisi tutki tapausta ensin kadonneen henkilön etsintänä ja myöhemmin epäiltynä tappona.
Kestin skootteri löydettiin Likolammenkadulta. Hänen matkapuhelimensa oli pitkään kadoksissa. Se löytyi syyskuun 16. päivänä Likolammen rannalta.

STT

Kotimaa

(8 tuntia 28 min sitten)
(2 päivää 10 tuntia sitten)
(2 päivää 11 tuntia sitten)

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Petra's Cafe'esta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.