Mobiiliversio
Satakunta Pesäpallo

Satakunnassa kovia Ykkössarja-pelaajia

 

Satakunnasta löytyy Ykköspesiksen kesäkuun pelaajat, jotka ovat Ulvilan Pesä-Veikkojen Petri Kulmala ja Kankaanpään Mailan naisten Sallamari Vuorela.

Kärkikahinoihin nousseen UP-V:n lyöjäjokeri Kulmala merkkautti kesäkuussa tilastoihin tehot 1+23. Kulmala palkittiin kolmessa ottelussa kuudesta joukkueensa parhaana ja pitää pitää hallussaan lyöjätilaston ykköspaikkaa.

KaMa on naisten Ykköspesiksen kärjessä, vaikka kuun vaihde toikin kauden ensimmäiset tappiot Reisjärvellä ja Vuokatissa. Vuorela pitää hallussaan sekä etenijä- että kärkilyöntitilastojen ykköspaikkoja. Vuorela on pelannut varmaotteisesti myös ulkona kolmosvahdin tontilla.

Radio Pori

Pesäpallo

(5 päivää 1 tunti sitten)
(5 viikkoa 2 päivää sitten)
(6 viikkoa 3 päivää sitten)
(18 viikkoa 6 päivää sitten)
(39 viikkoa 2 päivää sitten)
(42 viikkoa 11 tuntia sitten)
(44 viikkoa 5 päivää sitten)

Jääkiekko

(2 viikkoa 2 päivää sitten)
(6 viikkoa 6 päivää sitten)
(8 viikkoa 12 tuntia sitten)
(8 viikkoa 4 päivää sitten)

Jalkapallo

(5 viikkoa 2 päivää sitten)
(14 viikkoa 4 päivää sitten)
(47 viikkoa 1 päivä sitten)
(48 viikkoa 6 päivää sitten)

Salibandy

(1 vuosi 7 viikkoa sitten)
(1 vuosi 13 viikkoa sitten)

Yleisurheilu

(44 viikkoa 3 päivää sitten)
(50 viikkoa 2 päivää sitten)
(50 viikkoa 6 päivää sitten)

Muut

(17 viikkoa 2 tuntia sitten)
(21 viikkoa 2 päivää sitten)
(21 viikkoa 4 päivää sitten)
(22 viikkoa 16 tuntia sitten)
(31 viikkoa 16 tuntia sitten)

Toimitukselta

Mitä mieltä olet Radio Porista, näitkö jotakin mielenkiintoista tai haluatko kertoa kuulumisistasi? Voit lähettää kommenttisi suoraan studioon TÄÄLLÄ.

Radio Pori kutsuu mielenkiintoisen ja ajankohtaisen vieraan keskustelemaan kahvikupposen äärelle joka torstai. Suora lähetys Ice Cream Housen terassilta kello 13.00-14.00. Aiemmat ohjelmat voit kuunnella TÄÄLLÄ.